پایگاه اینترنتی رسمی علی کریمی
:.علی کریمی:. .: Ali Karimi :.
چهارشنبه 27 تیر‌ماه سال 1386
بد بازی کردم و باید تعویض می‌شدم!
علی کریمی در مورد شرایط تیم ملی و دیدار برابر مالزی سخن گفت و تاکید کرد که شرایط تیم ملی به گونه‌ای است که می‌تواند در ادامه رقابت‌ها موفق‌تر از دو دیدار برابر ازبکستان و چین ظاهر شود.

• آقای کریمی با چین دیدار پرانتقادی را برگزار کردیم، به نظر شما این تیم چین بهتر بود یا تیم سه سال گذشته آن؟
- تیمی که در دوره قبل با آن بازی کردیم به مراتب بهتر از این تیم بود. آنها در آن دیدار میزبان بازی بودند و به لحاظ مهره‌ای نیز ترکیب بسیار خوبی داشتند.

• عملکرد تیم ملی در این دیدار چندان مطلوب نبود، نظر شما چیست؟
- نیمه اول خیلی بد بودیم اما، در نیمه دوم جبران کردیم. هر چه که از دقایق ابتدایی بازی گذشت توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم و در نهایت نیز بازی را مساوی کنیم، هر چند که این نتیجه دلخواه بازیکنان و مردم ایران نیست.

• ظاهرا تیم ایران مشکل بدنی داشت؟
- ما مشکل بدنی نداشتیم. در نیمه اول به دلیل این که دوندگی چندانی انجام نشد شاید منتقدان این موضوع را دلیل طرح مشکل بدنی تیم ملی بدانند اما، معتقدم که تیم از لحاظ بدنی مشکلی ندارد. در فوتبال برخی مواقع است که بازی گره می‌خورد و مثل نیمه اول برابر ازبکستان و چین بازی نامشخصی را انجام می‌دهیم اما، در نهایت خدا را شکر که توانستیم بازی را به مساوی تبدیل کنیم.

• بعد از تعویضت در ابتدای نیمه دوم خیلی‌ها منتظر عصبانی شدن تو بودند.
- تعویض کردن یک بازیکن به نظر سرمربی بستگی دارد، برخی مواقع بازیکن کارایی لازم را ندارد و باید تعویض شود. نباید این گونه باشد که بازیکن از تعویضش ناراحت شود. در نیمه اول برابر چین بد بازی کردم و قلعه‌نویی نیز مرا تعویض کرد اما، متاسفانه مطبوعات به دنبال جنجال‌سازی هستند. با این حال دیدید که تیم پس از تعویض من بهتر بازی کرد و به تساوی دست یافت.


• خیلی از هواداران فوتبال منتظر دریبل‌های به یادماندنی شما هستند، آیا بازی در اروپا باعث شده که در این بازی‌ها کمتر دریبل بزنید؟
- قطعا بازی در اروپا بی‌تاثیر در نوع بازی‌ام نبوده است، هر چند که شرایط آب و هوایی نیز در بازی تمام بازیکنان تاثیرگذاشته است اما، من هم باید با این شرایط بسازم.

• دوست داری در کدام پست بازی کنی؟
- دست خودم نیست که بخواهم در مورد بازی‌ام در یک پست اظهار نظر کنم، این مربی است که ترکیب نهایی تیم را تعیین می‌کند. طبیعی است که هر بازیکن دوست دارد در پست اصلی‌اش بازی کند تا کارایی بهتر و بازی راحت‌تری داشته باشد اما، همه چیز در شرایط کنونی به نظر قلعه‌نویی بستگی دارد و من نیز تابع تصمیم او هستم.

• سومین بازی را در برابر مالزی برگزار می‌کنید. چه نظری داری؟
- ما در برابر مالزی نیاز به گل زیاد داریم. هر چند مالزی به حریفانش باخت‌های سنگینی داده است اما، نباید این مساله ما را فریب دهد، باید فرصت‌های زیادی ایجاد کنیم تا گل‌های بسیاری بزنیم.

• دوست داری در مرحله بعد با چه تیمی مصاف کنیم؟
- به دوست داشتن من ربطی ندارد. باید ببینیم چه تیمی می‌تواند به مرحله بعد بیاید تا بتوانیم با آنها بازی کنیم اما، مطمئنا هر تیمی که از این مرحله بگذرد قطعا تیم قدرتمندی است.

• با دو بازی که تیم ملی انجام داده چقدر به قهرمانی ایران خوشبینی؟
- تیم ایران برای قهرمانی آمده است، نمی‌توان در مورد این مساله صحبت کرد، باید عمل کنیم تا به قهرمانی برسیم. کسب قهرمانی زحمت زیادی دارد. معتقدم بازیکنان نیز تاکنون تلاش خود را کرده‌اند اما باید به تلاش‌ها افزود تا به هدف دست یابیم.

عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
تماس با مدیر سایت

آرشیو
عضویت در خبرنامه

تعداد بازدیدکنندگان : 252857
By Glseek.com
Powered by  MyPagerank.Net