X
تبلیغات
زولا
پایگاه اینترنتی رسمی علی کریمی
:.علی کریمی:. .: Ali Karimi :.
جمعه 6 آبان‌ماه سال 1384
کریمی، ایمیل یک هوادار و باقی قضایا
داشتیم کلافه می شدیم، هر طرف چرخیدیم خبری از بازی بایرن مونیخ نبود. دنبال کریمی می گشتیم که آیا بازی می کند یا نه. یکی از دوستان تلفن کرد و گفت یک کانال پیدا کرده که بازی بایرن مونیخ و دویسبورگ را پخش می کند، خودتان را برسانید.

وقتی رسیدیم 20 دقیقه از بازی گذشته بود. هر چه دقت کردیم کریمی را در زمین ندیدیم، برای ما بازی بایرن مونیخ بدون کریمی جذابیتی ندارد. به امّید به میدان آمدن کریمی چشم به تلویزیون کویت اسپرت دوخته بودیم و با انتظاری کشنده بازی را تعقیب می کردیم. قبل از شروع نیمه دوّم گوینده عرب زبان با آب و تاب از علی کریمی صحبت می کرد که ما هیچ سر در نمی آوردیم تا اینکه دوربین رفت روی کریمی و ماگات و لحظاتی بعد وقتی کریمی جانشین بالاک شد برای ما هم بازی از همان لحظه شروع شد. با چشم هایمان داشتیم صفحه تلویزیون را می خوردیم.

کریمی آمد، خوب دوید، دفاع کرد و پایه گذار گل سوّم بایرن مونیخ هم شد و نتیجه دو بر صفر نیمه اوّل تبدیل به چهار بر صفر به سود بایرن مونیخ شد. در یک بازی کاملا دفاعی و فیزیکی علی کریمی چیزی بدتر از دیگران نبود. او هر چند ستاره زمین نبود و در این میدان اصلا ستاره ای وجود نداشت، اما آنچنان بی حاصل هم نبود.

صبح یکشنبه رفتیم سراغ مطبوعات ورزشی، هر چه گشتیم کمتر اثری از علی کریمی جز یک خبر خشک و خالی و نارسا پیدا نکردیم. تنها توضیح مفصل را که کاملا غلط و مغشوش بود در یک نشریه به اصطلاح معتبر روزانه ورزشی پیدا کردیم که اینچنین نوشته بود: "کریمی یک نیمه بی حاصل".

Ali Karimi


از آنجا معلوم بود که این مطلب هیچ سر و تهی ندارد و در ادامه نوشته بود هنگام ورود علی کریمی به زمین بایرن مونیخ سه بر صفر جلو بوده و علی کریمی هیچ حاصلی در این بازی نداشته، در حالی که گل سوم صرفا از روی حرکات کریمی و پاس او به شولز و ضربه سر سانتا کروز بدست آمد و ... بقیه قضایا که خیالی نوشته شده بود و از روی حدس و گمان بود. انعکاس خلاف واقع. اگر من به چشم خود ندیده بودم شاید تحت تاثیر این نوشته قرار می گرفتم. این نمونه ای است از انعکاس اخبار در برخی مطبوعات.

این نوشته یکی از دوستداران علی کریمی بود که برای او ایمیل شده. از آنجائی که نکات هشدار دهنده و تاسف باری در مخدوش بودن گزارش ها و انعکاس واقعی به وفور در برخی مطبوعات دیده می شود این نامه را انعکاس دادیم.

البته در مورد خود کریمی بزرگ نمائی های بسیار و در برخی مواقع تعریف و تمجید های دور از واقعیت انعکاس یافته. روی همین اصل کریمی اظهار داشت: "زیاد میل به مصاحبه و گفتگو با رسانه ها را ندارم. یکبار با یک مصاحبه مطبوعاتی در تهران مقابل دوستان رسانه ای حاضر شدم و هر سوالی بود رو در رو جواب دادم. در این مورد هم اطلاعی از چگونگی پخش بازی های بایرن مونیخ در کانال های ایرانی را ندارم و در مورد مخدوش بودن گزارش های لژیونر ها این را می دانم که بسیاری سلیقه ای عمل می کنند. من به غیر از اطاعت دستورات مربّی در پی جلب رضایت هیچکس دیگری نیستم و از این پس هر وقت لازم باشد از طریق وب سایت اطلاع رسانی می کنم".

بایرن به دنبال قرارداد جدید با ستاره ایرانی

فلیکس ماگات باور دارد در صورت رفتن بالاک از بایرن مونیخ جانشین مناسب برایش وجود دارد.

 سرمربی بایرن اعتقاد دارد علی کریمی می‌تواند خلا ناشی از رفتن کاپیتان قرمزها را پر کند.

ستاره میانی ایران از زمان انتقالش به بایرن در تابستان امسال پیشرفت زیادی داشته است.

هنگامی آینده بالاک در بایرن نامشخص شد که او نپذیرفت قراردادش را تمدید کند.

منچستر یونایتد به شدت خواهان بالاک است اما ماگات در گفت‌وگو با روزنامه‌ی Bild گفت بایرن در صورت از دست دادن بالاک می‌تواند از توان کریمی در خط میانی برای کمک به گلزنی تیم استفاده کند:« اگر میشاییل برود، وظیفه من است که برای جانشینی او فکری بکنم، علی کریمی می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد.»

گفته می‌شود بایرن تصمیم دارد برای نگهداشتن کریمی در باواریا قرارداد جدیدی با او امضا کند.

کریمی که سال گذشته بازیکن سال آسیا نام گرفت در نیمه دوم بازی شنبه برابر دویسبورگ به جای بالاک وارد زمین شد و نمایش قابل قبولی از خود نشان داد.

 

 


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
تماس با مدیر سایت

آرشیو
عضویت در خبرنامه

تعداد بازدیدکنندگان : 252821
By Glseek.com
Powered by  MyPagerank.Net