پایگاه اینترنتی رسمی علی کریمی
:.علی کریمی:. .: Ali Karimi :.
سه‌شنبه 22 شهریور‌ماه سال 1384

هنوز بهترین بازی من را ندیده‌اید
شماره‌ی هشت برایم خوش شانسی می‌آورد

 سایت اختصاصی علی کریمی که هنوز برای تمامی هواداران غیر فارسی زبان او ناشناخته است، اطلاعاتی را در مورد خرید ارزشمند تابستان بایرن مونیخ در اختیار می‌گذارد، اما تنها با زبان بومی ستاره‌ی میانی ایران معرفی می‌شود.

به نقل از سایت بایرن مونیخ، هر چند کریمی تصمیم دارد در سایتش زبان‌های انگلیسی و آلمانی را نیز برای هواداران روز افزون اروپا و جهانی خود بگنجاند اما، سایت بایرن مونیخ منتظر نماند و نشست اختصاصی مفصلی را با این بازیکن بیست و شش ساله ترتیب داد. کریمی در این گفت‌وگو درباره‌ی خودش، زندگی جدیدش در مونیخ و اهدافی که تصمیم دارد در بایرن به آنها برسد گفته است.

- صبح به خیر علی، به تازگی شنیده‌ایم که تو هنگامی که وارد رختکن تیم شدی به آلمانی سلام کردی. این زبان را خوب یاد می‌گیری؟

* می‌توانم برای احوالپرسی چند کلمه‌ای آلمانی حرف بزنم، اما نه خیلی زیاد. باید سعیم را بکنم و تعداد کلمه‌هایی را که یاد می‌گیرم بالا ببرم، اما به سبب حضور در تمرین و بازی تا کنون وقت زیادی برای این کار نداشته‌ام.»

- در ظاهر به نظر نمی‌رسد که این امر مشکلی را برای تو در زمین تمرین با هم تیمی‌هایت بوجود آورده باشد، آیا به راستی فکر می‌کردی این قدر زود در بایرن جا بیافتی؟

* من حرفه‌ای‌ام، پس هر چه زودتر خو گرفتن با محیط جدید جزوی از کار من است. البته باید بگویم در ابتدا کمی مشکل بود. اعضای تیم و سرمربی همه کاری کردند که من حس خوبی داشته باشم؛ این خیلی کمک کننده بود. از این بابت بی‌نهایت متشکرم.»- آیا هنوز جا برای پیشرفت بیشتر داری؟ آیا می‌توانی بهتر از آنچه ما دیده‌ایم بازی کنی؟

* البته که می‌توانم. باید به کارم ادامه دهم و تلاش بیشتری کنم، چرا که هنوز به تجربه‌ی بیشتری نیاز دارم. بی‌تردید هنوز بهترین نمایش مرا ندیده‌اید.

- تو شماره‌ی هشت بایرن را انتخاب کردی، چرا؟

* من هشتم نوامبر به دنیا آمدم و همیشه در باشگاه‌های قبلی پیراهن و تیم ملی شماره هشت را پوشیده‌ام، امیدوارم این شماره در بایرن برایم شانس بیاورد. می‌خواهم فکر کنم که برای بایرن، شماره‌ی هشت خوبی خواهم بود.

- فلیکس ماگات تو را در جاهای مختلف زمین به کار گرفته است. جایگاهی هست که بیش از همه دوست داشته باشی؟

* من یک مرد میانی‌ام و تا کنون نقش بازی‌ساز را در میانه‌ی زمین داشته‌ام، اما پایان روز، سرمربی است که تیم را انتخاب می‌کند و او بهترین داوری را در مورد توانایی‌هایم می‌کند. همیشه نهایت سعیم را در هر جایگاهی که به من بدهند، خواهم کرد.

- این فصل، رقابت در خط میانی خیلی زیاد شده است. چطور با حریف‌هایت کنار می‌آیی؟

* من با هیچ کس در رختکن مشکل ندارم. ما به عنوان هم‌تیمی در کنار هم کار می‌کنیم. می‌دانید که ما برای گرفتن جایگاه میانه‌ی زمین با یکدیگر مبارزه می‌کنیم، اما به هم احترام می‌گذاریم و سعی می‌کنیم باشگاهمان را به موفقیت برسانیم.»

- این نخستین باری است که خارج از آسیا بازی می‌کنی. چه تفاوت‌هایی وجود دارد؟

* بوندس‌لیگا یکی از سطح بالاترین لیگ‌های دنیا است. تفاوت‌ها خیلی زیاد است و با برنامه‌ریزی، تمرین، امکانات و سازماندهی شروع می‌شود. هرگز شباهتی با باشگاه‌های گذشته‌ام ندارد.

- چرا تصمیم گرفتی به بایرن بیایی؟ گروه‌های دیگری هم به تو علاقه‌مند بودند.

* در طول چهار سالی که در دوبی بودم پیشنهاد زیادی دریافت کردم، اما هیچ یک به مانند پیشنهاد بایرن مونیخ را جلب نکرد. همیشه می‌گفتم هنگامی که وقت انتقالم به اروپا فرا برسد، باید به یکی از تیم‌های پیشرو بروم که آن بایرن بود. با رسیدن پیشنهاد بایرن یک دقیقه معطل نکردم. خیلی سریع تصمیم گرفتم.

- آیا این روزها هواداران ایرانی تو بازیهایت را دنبال منی کنند؟

* بایرن هواداران ایرانی زیادی داشت، چرا که علی دایی و وحید هاشمیان هم اینجا بازی می‌کردند. طبیعی است که مردم بیشتری برای تماشای فوتبال به اینجا بیایند. تلویزیون ایران تمام بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا را زنده پخش می‌کند و مردم می‌توانند ایرانی‌هایی را که در بوندس‌لیگا بازی می‌کنند، نیز ببینند.

- اوقات فراغتت را چگونه می‌گذرانی؟

* دوست دارم به مرکز شهر بروم و کمی خرید کنم، اما بیشتر وقتم را صرف بدنسازی می‌کنم. می‌خواهم آماده‌ترین بدن را برای مسابقات داشته باشم و در تمرین‌ها نمایشی خوبی از خود نشان دهم.

- تا کنون خانواده‌ات به مونیخ آمده‌اند؟

* هنوز نه. انتظارم دارم تا چهار یا پنج هفته دیگر بیایند. تا کنون پول موبایلم خیلی زیاد آمده است (با خنده).

- سال آینده جام جهانی در آلمان برگزار می‌شود. ایران به این بازی‌ها راه یافته است. تو در جام جهانی به چه چیزی می‌توانی دست پیدا کنی؟

* اکنون پیش‌بینی سخت است. امیدوارم فدراسیون فوتبال ایران همه چیز را خوب سازماندهی کند و برای این تورنمنت آماده شویم. بی‌تردید بدتر از ژاپن و کره‌ی جنوبی نیستیم، چرا که آنها در جام جهانی گذشته خیلی موفق بودند. باید از گروهمان صعود کنیم. امیدوارم خوب بازی کنم و به موفقیت گروهم کمک کنم.

- اگر به فرض در دیدار افتتاحیه‌ی نهم جون در آلیانس آرنا برابر آلمان قرار بگیری چه می‌کنی؟

* شگفت‌انگیز و بی‌نظیر است. آرزویم به حقیقت می‌پیوندد.

- پس بیا در این صورت امیدوار باشیم مساوی کنیم. از این که با ما گفت‌وگو کردی متشکریم و در بایرن برای آرزوی موفقیت می‌کنیم.


عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
تماس با مدیر سایت

آرشیو
عضویت در خبرنامه

تعداد بازدیدکنندگان : 252857
By Glseek.com
Powered by  MyPagerank.Net