X
تبلیغات
زولا
پایگاه اینترنتی رسمی علی کریمی
:.علی کریمی:. .: Ali Karimi :.
سه‌شنبه 8 شهریور‌ماه سال 1384
 کریمی در صف بزرگ ترین های بوندس لیگا
karimi_vs_leverkusen.jpgقرار گرفتن ستاره ایرانی در صف مردان اصلی بایرن مونیخ و درخشش او در زمین، منهای سه امتیاز شیرین و پنج گل فراموش نشدنی برای طرفداران بایرن، با دلگرمی میلیون ها ایرانی و آسیایی فوتبال دوست همراه شد.

زمانی که علی کریمی در صف مردان اصلی بایرن مونیخ وارد میدان شد برای ایرانیان فوتبال دوست، خصوصا هوادارانش شادی و هیجان مضاعفی را به همراه آورد. در میان صداهای کر کننده طرفداران دو تیم، علی کریمی به خوبی سنگینی نگاه هایی را که بر روی او متمرکز شده بود احساس می کرد. در خارج ازآن ورزشگاه پر از هیاهو، از کشوری شرقی مانند چین تا کشور های عربی او را به عنوان یک آسیائی در دل خود جای داده و با نوعی تعصب قارّه ای به نظاره حرکاتش نشسته بودند و از سوی دیگر او می دانست که میلیون ها ایرانی پای تلویزیون ها نشسته و دلواپس بازی او هستند. چه بسا بسیاری از آنان کمتر جریان بازی را دنبال می کردند و علی کریمی بود که در چشم آنان حرکت می کرد.

ستاره ایرانی در میان گران قیمت ترین بازیکنان جهان همانند تکّه بلوری شکستنی بود که به الماس طعنه میزد و می درخشید. محکم و استوار، به گونه ای بازی کرد که حتّی منتقدان و آدم های ناامید هم برایش کف می زدند.

karimi_vs_leverkusen1.jpg حاضران در ورزشگاه بارها با تکرار واژه "علی" به ستایش او برخاستند، دوربین های حاضر در ورزشگاه به سوی "علی" می چرخید و برق فلاش عکّاسان او را در منطقه ای نورانی قرار می داد. گویی خیلی ها از خواب سنگین پریده بودند و با تعجّب او را نگاه می کردند. یک پاس گل، یک گل، یک پاس طلائی که اگر ماکای بی دقتی نمی کرد با یک بقل پا وارد دروازه می شد، پاس های به جا و کم اشتباه، دید باز و مسلط به محیط اطراف و حضور در تمام صحنه های میانه میدان، آیا اینها نوید یک شروع خوب و روزهای بهتر را نمی دهد!

گفتگو با علی کریمی

طی تماسی که در پایان بازی از طریق ابوالفضل جلالی – مدیر برنامه های علی کریمی – با کریمی داشتیم نظرش را در مورد این مسابقه پرسیدیم؛
علی کریمی: "بازی سنگین بود، می گفتند انتقامی است، شکر خدا جریان بازی به سود ما چرخید و با سه امتیاز و یک پیروزی پر گل از خانه حریف خارج شدیم." کریمی گفت: "هنوز خستگی تمرینات سنگین بدن سازی مرا کاملا رها نکرده امّا روز به روز احساس روانی و تسلط بهتری را در خودم می بینم. در این بازی سه بار جایم را در زمین عوض کردم، برای آنکه در این تغییر مکان ها بتوانم راحت تر و روان تر با بچه ها کار کنم احتیاج به تمرینات و بازی های بیشتری دارم، ضمن اینکه بازیکنان با صمیمیّت فراوان مرا پذیرفته اند و مهر و محبّت آنان باعث دلگرمی من می باشد."

کریمی اضافه کرد: "اینکه توانسته ام هموطنان و هوادارانم را شاد کنم و باعث انبساط خاطر آنها شوم بسیار خوشحالم و همین مساله بیشترین انگیزه را به من می دهد تا در تمرینات نهایت تلاش خودم را برای هرچه بهتر شدن به کار گیرم."

در انتها کریمی اضافه کرد: "از تشویق و تحسین تمام رسانه های ارتباط جمعی صمیمانه سپاسگذارم، آنها بیش از حد در مورد من بزرگ نمائی می کنند. خودم هنوز خوب می دانم که به مرز آمادگی دلخواه نرسیده ام ولی قول می دهم با پشتکار و کوشش فراوان در آینده خیلی بهتر از اینها بازی کنم و پاسخگوی مهر و محبت آنها باشم."

در حاشیه

  • در پایان مسابقه صد ها نفر برای گرفتن پیراهن علی کریمی به سوی او حمله ور شدند که معلوم نشد در این درگیری ها پیراهن شماره هشت نصیب کدام طرفدار بایرن مونیخ شد. علی کریمی تا نیم ساعت برای امضا دادن به هوادارانش در محاصره آنها قرار گرفته بود.
  • کریمی می گفت: "در زمانی که ورزشگاه با حرکات مواج کلمه "علی" را تکرار می کرد حالت خاصّی به من دست می داد و پر از انرژی می شدم. این تنها واژه ای بود که در آن هیاهو و غوغا از آن سر در می آوردم."
  • علی کریمی به همراه تیم بایرن مونیخ به شهر دوسلدورف آمده بودند و برای مدّت سی ساعت در یکی از هتل های این شهر اقامت داشتند. آنها سه ساعت قبل از بازی با اتوبوس مخصوص باشگاه بایرن مونیخ مصافت چهل دقیقه ای تا ورزشگاه بی آرینا را پیمودند.
  • در پایان بازی علی کریمی با اجازه ماگات، همراه رضا فاضلی مشاورش، شاهین مترجم و همراهش و چند ایرانی دیگر به یک رستوران ایرانی رفتند و یک شام کاملا ایرانی را صرف کردند.
  • کریمی بیشتر حال و حواسش به بازی ایران و ژاپن است. او می گفت: "دلم روشن است که بچه ها در آنجا کار بزرگی می کنند و من هم باید هر جوری شده خودم را به یک تلویزیون برسانم و بازی را تماشا کنم."

عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
تماس با مدیر سایت

آرشیو
عضویت در خبرنامه

تعداد بازدیدکنندگان : 252821
By Glseek.com
Powered by  MyPagerank.Net